Wywiad z Prezesem PFF Tomaszem Kałużnym

• autor: Feliks Peszko, 2011-01-04 22:14

Jego wygrana w wyborach na prezesa PFF była dla wielu sporym zaskoczeniem. Jednak po raz wtóry objawiła się siła Livinterusu. Wzbudził kontrowersje swoimi decyzjami na fotelu prezesa. Tylko teraz, tylko tutaj, tylko dla Was. Tomek Kałużny w rozmowie z Feliksem Peszką.

Peszko: Myślałeś, że tak długo będziesz piastował funkcje prezesa PFF? Czy może spodziewałeś się rychłego zwolnienia?

Kałużny: Witam, po tym co działo się w Polskim Footstarze byłem przekonany, ze istnieją tylko dwie opcje. Pierwsza: szybkie zwolnienie oraz druga: kredyt zaufania. Pierwsza wydała się jeszcze bardziej realistyczna gdy zobaczyłem jaką ilością głosów wygrałem. Cieszę się jednak, że dostałem szanse i postaram się aby nikogo nie zawieźć.

Peszko: Z perspektywy czasu – co możesz powiedzieć o polskiej społeczności w świecie Footstara?

Kałużny: Hmm... trudne pytanie. Jestem prezesem dopiero (albo aż) niecałe 6 tygodni. Myślę jednak że jesteśmy narodem który pragnie aby coś się działo. Krzyczymy, że chcemy wielu zmian, a gdy coś się dzieje to prosimy aby jednak nic się nie działo. Taka dziwna polska mentalność. Aczkolwiek mam nadzieje, że z czasem uda mi się ujarzmić naszą społeczność. Zrozumieć czego naprawdę chcą użytkownicy i realizować wszystkie wspólne cele.

Peszko: Czym kierowałeś się przy wyborze asystentów prezesa? Dlaczego właśnie Niedziela i Kimono?

Kałużny: Tycjana znam z czasów gry w Elite. Jest to świetny człowiek, wiedziałem, że mogę na Nim polegać. Ma spore doświadczenie, bo jest z Nami praktycznie od początku tej gry. Po tym jak tak chwalę Tycjana to co napisać o Longinie. Myślę, że tutaj kierowałem się nie tylko tym że jest solidnym człowiekiem, ale również aspektem że był już wiceprezesem i będę mógł liczyć na jego pomoc.

Peszko: Przewidujesz jakieś zmiany i referenda w najbliższym czasie?

Kałużny: Obecnie trwa referendum na zmianę nazwy polskiej 1 ligi oraz konkurs na selekcjonerów kadry u-21 i u-18. Później robimy przerwę ze zmianami. Być może PFF zaaranżuje jakąś zabawę dla naszej społeczności(quiz, typer lub coś podobnego).

Peszko: Jak myślisz – z czego wyniknął brak awansu reprezentacji Polski u18 na Mistrzostwa Świata?

Kałużny: Moim zdaniem bardzo duży wpływ miała fala banów która znacząco wpłynęła na to jak funkcjonowała nasza kadra. Na pewno dobre nie było całe zamieszanie związane z osobą Ebiego Milewicza(niesłuszny ban). Do tego doszły nie przygotowania zawodników i dopełniająca czarę goryczy remisowa "porażka" naszej kadry z Luksemburgiem. Te wszystkie czynniki sprawiły, że nasza kadra nie pojechała na mundial na Węgrzech.

Peszko: Jak podsumowałbyś 14 sezon?

Kałużny: Zacznę od tego co wstrząsnęło Nami najbardziej czyli fala banów(rozpad Mistrza Polski: Startu Łódź). Jeśli chodzi o mojego zawodnika to był to dobry sezon. Dużo meczy w kadrze Kanady, skok doświadczenia, mistrzostwo i puchar Egiptu z Cleopatrą oraz wicemistrzostwo Polski z Livinterusem(chociaż tu moje zasługi są mniejsze). Jeśli chodzi o Polskie kadry to tradycyjnie świetna postawa kadry u-21 kierowanej przez Berniego. Bardzo dobre wyniki dorosłej reprezentacji i świetna praca naszego zagranicznego managera. W u-18 było nie co gorzej, ale myślę że nie ma tego złego, co na dobre by nie wyszło. No i nasza Ekstraklasa. Wygrana Anginy, sukces beniaminka z Katowic,Rozpad Startu(ogromny szok dla społeczności) i Puchar Polski dla Pogromców, czy choćby powroty do 1 ligi SB Green i Uznam, to wszystko sprawia że sezon 15sty będzie bardzo ciekawy.

Peszko: Co planujesz w obecnym sezonie?

Kałużny: W obecnym sezonie planuję powalczyć z Livinterus-em o Mistrzostwo Polski oraz jak najlepszy występ w europejskich pucharach. Walka o miejsce w wyjściowej "11" reprezentacji Kanady oraz rządzenie Polskim Footstarem przez co najmniej jeszcze jeden sezon.

Peszko: Kim jesteś na co dzień? Czym się zajmujesz? Co lubisz?

Kałużny: Na co dzień jestem studentem 3 roku pedagogiki opiekuńczo-resocjalizacyjnej. Gram w klubie piłkarskim na poziomie amatorskiej A-klasy. Lubię wszystkiego rodzaju aktywny wypoczynek, sport i dobre filmy, od czasu do czasu bawię się w bukmacherkę (zdarza się czasem podreperować trochę swój budżet).

Peszko: Jak wyglądają Twoje postanowienia noworoczne w 2011r.?

Kałużny: Heh, spamować na naszym forum PvP A tak na serio to mam zamiar obronić licencjat, iść do wymarzonej pracy i oczywiście w lato wyjechać z ukochaną na zasłużony wypoczynek.

Peszko: Dzięki za wywiad. Teraz masz chwilkę na pozdrowienia. ;)

Kałużny: Pozdrawiam cały Livinterus, wraz z filiami(m.in KFC) oraz Cleopatrę i Elite Yo!

autor: Moderator_futbolowo 2011-01-04 22:43:39

Profil Moderator_futbolowo w Futbolowo Chcesz otrzymywać najważniejsze info dotyczące Twojego klub oraz herb w postaci tapety? Wystarczy SmS aktywacyjny o treści: TAG.612 pod numer: 79464 Koszt smsa to 1 zł (1.23 zł z VAT)

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Użytkownicy FSa
Ładowanie...